Skip to content
Home » ADR kursai: kas tai ir ką juos baigęs gali veikti?

ADR kursai: kas tai ir ką juos baigęs gali veikti?

Kiekvienoje profesijoje svarbu nuolat tobulėti ir tobulinti savo įgūdžius. Jei esate vairuotojas, taip pat galite dalyvauti mokymuose, kurie leis jums susirasti darbą kito pobūdžio darbe nei anksčiau. Pavyzdys yra ADR mokymai. Kas tai yra ir kokią kvalifikaciją įgysite? Sužinosite šiame straipsnyje.

ADR – kas tai?

Jei norite išplėsti savo profesinę kvalifikaciją, ADR mokymai gali būti puikus būdas tai padaryti. Šių kursų dėka galėsite atlikti papildomas užduotis darbe arba visiškai pakeisti savo karjeros kryptį. Paprastai tariant, ADR kvalifikacija leis vežti pavojingas medžiagas. Jei jus domina pavojingų krovinių gabenimas, ADR mokymai suteiks jums atitinkamas žinias tokiems darbams vykdyti. Mokymų metu įgysite reikiamų žinių, kurių dėka išliksite visiškai saugūs gabendami pavojingas medžiagas.

ADR mokymai vairuotojams, norintiems kelti kvalifikaciją

ADR mokymai padės sustiprinti jūsų teigiamą įvaizdį darbo rinkoje logistikos ir ekspedijavimo sektoriuje. Pasitaiko, kad darbdaviui neužtenka C, C + E kategorijų vairavimo teisių ir patirties. Vis dažniau darbo pasiūlymuose yra toks įrašas: reikalingos / pageidautinos ADR teisės. 

Kas tai yra ir kokią įtaką daro įdarbinimo procesui? Kaip minėjome, ADR mokymai leis gabenti pavojingas medžiagas. Tam reikalingas ADR sertifikatas. Juos gausite baigę atitinkamą kursą. Šiuos kursus pasirinkite iš Vairuoti.lt ir galėsite džiaugtis mokymų kokybe už konkurencingą kainą.

Kodėl tai taip svarbu? Jei darbdavys įdarbina vairuotoją pavojingoms medžiagoms vežti, jis turi turėti ADR kvalifikaciją. Vairuotojui negavus tinkamo mokymo (šiuo atveju nepraėjus ADR kursų) darbdaviui gali būti skirtos finansinės nuobaudos.

Kaip vyksta ADR mokymai?

ADR mokymus galite gauti Vairuoti.lt puslapyje. Jie siūlo mokymus, po kurių įgysite ADR kvalifikacijų.

Bazinių ADR mokymų metu sužinosite apie pavojingas medžiagas vežančio vairuotojo pareigas, įvairių rūšių grėsmes, reikalavimus, saugos priemonių prevenciją ir taikymą, civilinę, baudžiamąją ir administracinę atsakomybę, nelaimingų atsitikimų procedūras ir pirmąją pagalbą.

Jei jus domina profesinės kvalifikacijos kėlimas, kviečiame į ADR mokymus. Vairavimo mokykla Šiauliuose jums padės!

Kada man reikės atnaujinti ADR?

ADR kvalifikacijos išduodamos nustatytam laikotarpiui. Jų galiojimo laikas baigiasi po 5 metų nuo sertifikato įsigijimo datos. Per šį laiką galite vykdyti pavojingų medžiagų vidaus ir tarptautinį pervežimą. Norint atnaujinti ADR kvalifikaciją, reikia iš naujo baigti kursus. Kada jūs turite tai padaryti? ADR galiojimo laikas turėtų būti pratęstas likus 12 mėnesių iki galiojimo pabaigos.

ADR kvalifikacija po kursų

Kokius ADR įgaliojimus stažuotojas įgyja po mokymo? Svarbiausią informaciją šia tema reglamentuoja ADR sutartis, kurioje pavojingos medžiagos skirstomos į 13 pavojingumo klasių:

 • Sprogstamosios medžiagos ir daiktai
 • Dujos (degios, nedegios, nuodingos)
 • Degiosios kietosios medžiagos, savaime reaguojančios medžiagos, polimerizuojančios medžiagos, kietos desensibilizuotos sprogstamosios medžiagos
 • Savaime užsidegančios medžiagos
 • Medžiagos, kurios kontaktuodamos su vandeniu išskiria degias dujas
 • Oksiduojančios medžiagos
 • Organiniai peroksidai
 • Nuodingos medžiagos
 • Infekcinės medžiagos
 • Radioaktyviosios medžiagos
 • Korozinės medžiagos
 • Įvairios pavojingos medžiagos ir daiktai.

Pagrindinis kursas apima visas pirmiau minėtas pavojingumo klases, išskyrus: 1 klasės sprogmenis ir gaminius bei 7 klasės radioaktyviąsias medžiagas. 

Jei norite tobulėti, turite nuolat domėtis savo darbinės aplinkos naujienomis, galimybėmis kelti kvalifikaciją ir pan. ADR kursai yra viena iš tų galimybių, jei kalbame apie tolimųjų bei vietinių reisų vairuotojus ir kt.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt