Skip to content
Home » Ar įmanoma pastoti per mėnesines?

Ar įmanoma pastoti per mėnesines?

Įprasta manyti, kad menstruacijų metu moteris negali pastoti. Tačiau ar tikrai?

Kas yra menstruacijų ciklas?

Menstruacijų ciklu vadinamas periodas, prasidedantis mėnesinių pirmąją dieną ir pasibaigiantis prasidėjus kitoms mėnesinėms. Tokie pokyčiai, kokie vyksta šio ciklo metu, yra reikalingi tam, kad moteris galėtų pastoti.

Paprastai menstruacijų ciklas trunka 28–32 dienas. Jis skirstomas į tam tikras fazes:

·         Pirmos šešios dienos – mėnesinės, atsinaujina gimdos gleivinė. Normalu, jei menstruacijų metu moteris netenka iki 100 ml išskyrų, iš kurių iki 50 ml sudaro kraujas.

·         6–14 dienos – gimdos gleivinė dėl didėjančio estrogenų kiekio veši. Kiaušidėje ima bręsti folikulai, iš kurių paprastai subręsta vienas.

·         Ovuliacija – plyšta kiaušidėje subrendęs folikulas, kiaušinėlis patenka į kiaušintakį ir keliauja iki gimdos. Tai trunka maždaug 4–6 paras.

·         15–28 dienos vadinamos sekrecija. Šis laikotarpis paprastai ir trunka apie 12–14 dienų ir būtent jo metu moteris turi nedaug galimybių pastoti.

Ar tikrai mėnesinių metu neįmanoma pastoti?

Įsitikinimas, kad per mėnesines galima drąsiai turėti lytinių santykių ir nesibaiminti nėštumo, kartais iškrečia pokštų. Tačiau kaip ir sakome – kartais, nes juk kiekviena taisyklė turi išimčių, tiesa?

Toks dalykas įmanomas, jei moteriai būdingas itin trumpas menstruacijų ciklas. Ne paslaptis, jog ne visų moterų ciklas trunka 28–32 dienas, yra tokių, kurių ciklas gerokai trumpesnis, pavyzdžiui, 24 dienos. Tad jei ciklas būtent toks, kraujuojama apie 7 dienas, o lytiniai santykiai įvyksta paskutinę menstruacijų dieną, kai ovuliacija jau po kelių dienų, tuomet – turint omenyje tai, kad spermos gyvybingumas trunka iki 5 dienų – galimybė pastoti atsiranda.

Kada didžiausia tikimybė pastoti?

Palankiausias metas pastoti yra baigiantis antrai menstruacinio ciklo fazei, t. y. prieš ovuliaciją. Šiuo metu prasiplečia gimdos kaklelio ertmė, atsiranda daugiau skaidrios spalvos išskyrų. Būtent jos ir prisideda prie sėkmingesnio apvaisinimo, mat padeda spermatozoidams sėkmingai judėti link gimdos.Jei manote, kad laukiatės, įsitikinti padės geri https://biomed.lt/lt/115-nestumo-testai. Kaip teisingai atlikti, rasite prie produkto pateiktoje informacijoje.