Skip to content
Home » Interneto greitis – svarbus

Interneto greitis – svarbus

Šiandien gyvename įtemptu ritmu, kai informaciją reikia pasiekti čia ir dabar. Tam mums reikalingas patikimas ir greitas interneto ryšys. Deja, ne visi tiekėjai gali tokį užtikrinti. Geras būdas pasitikrinti, koks bus interneto greitis dar prieš sutarties sudarymą, yra interneto greičio matuoklė.

Kaip veikia interneto greičio matuoklė?

Tai įrankis, kuriuo pasinaudoti labai paprasta. Matuokle galite pasinaudoti interneto tiekėjo puslapyje (tokį įrankį siūlo ne visi tiekėjai) arba susirasti nuorodą atlikę paiešką. Atvėrus matuoklės puslapį reikės pasirinkti serverį tikrinimui ir paspausti mygtuką, o visą darbą atliks pati matuoklė. Tai leis įvertinti interneto greitį siunčiant ir siunčiantis informaciją.

Kokio greičio interneto man reikia?

Nėra visiems tinkamo vieno interneto greičio – viskas priklauso nuo asmeninių poreikių. Pavyzdžiui, jei siunčiate didelius duomenų kiekius, jums reikės greitesnio ryšio, o jei naudojate tik paprastas kasdienes programas (el. paštą, socialinius tinklus ir pan.), pakaks ir mažesnės spartos. Kalbant skaičiais, kasdieniams poreikiams pakaks <10 MBps greičio, o darbui, vaizdo įrašų peržiūroms ir didesnės apimties failų siuntimui reikėtų rinktis 40-100 Mbps. Interneto greitis priklauso nuo tiekėjo, jūsų gyvenamosios (darbo) vietos, perdavimo būdo ir kitų aplinkybių, todėl visada verta pasinaudoti tiekėjų siūlomomis skaičiuoklėmis – taip galėsite įvertinti, ar siūloma paslauga patenkins jūsų poreikius.