Skip to content
Home » Kada kokią antklodę rinktis?

Kada kokią antklodę rinktis?

Turbūt nei vienas savo kokybiško miego neįsivaizduojame be geros, šiltos, minkštos – trumpiau tariant – aukštos kokybės antklodės. Tiek suaugusių, tiek kūdikio miegas yra ypatingai svarbus, todėl turime atsižvelgti į daiktus, su kuriais miegame, nes tai turi kur kas daugiau įtakos mūsų miegui nei galėjote pagalvoti.

Antklodžių tipai

Antklodės paprastai būna skirstomos į plonas, pusplones (arba pusstores) ir storas antklodes.

Taip pat jos gali būti skirstomos pagal šiltumą, kuris gali būti:

  • vasarinis;
  • vidutinis;
  • žieminis;
  • universalus.

Taip pat, antklodės gali būti suskirstytos pagal dydį į kūdikiams, vaikams bei suaugusiems skirtas antklodes. Jų dydžiai dažniausiai būna šie: viengulė antklodė 140 x 220 cm arba dvigulė 200 x 220 cm.

Kalbant apie sudedamąsias antklodžių medžiagas, rinkoje galimi šie variantai, tačiau tai tik dalis pasirinkimų:

  • antklodė Aloe Vera, kuri užpildyta 100% antialerginiu poliesterio pluoštu;
  • vidutinio šiltumo antklodė su bambuku, kurią itin lengva prižiūrėti;
  • antklodė, užpildyta šilku bei poliesteriu, kuri yra universali, nes tinka visiems metų laikams;
  • medvilninė antklodė, atitinkanti Oeko-Tex Standard kokybės reikalavimus;
  • Lietuvoje pagaminta rankų darbo vilnos antklodė;
  • kupranugarių vilnos antklodė, kuri pasižymi puikia termoreguliacija bei oro cirkuliacija.

Kaip žinoti, kokia antklodė tinka labiausiai?

Visais laikais natūralumas teikdavo didžiausią naudą. Taip yra ir šiandien, o antklodės ne išimtis. Natūralios medžiagos teikia daug naudos. Jos puikiai praleidžia orą ir gerai šildo.

Svarbiausia tinkamai pasirinkti antklodę, atsižvelgiant į sezoniškumą: vasarą rinktis plonesnę antklodę, o žiemą – storesnę. Vienas geriausių ir, be jokios abejonės, praktiškiausių pasirinkimų miegui yra vilnonės antklodės, kurios dėl savo unikalių savybių, žiemą šildyti, o vasarą vėsinti, yra labai populiarus pasirinkimas tiek tarp suaugusių, tiek tarp vaikų.

Geros ir aukštos kokybės antklodės atitinka Oeko-Tex Standard kokybės reikalavimus, todėl puikiai tinka mažiesiems, nes patalynė kūdikiams turi būti natūrali ir be kenksmingų medžiagų.

Taip pat, labai svarbu tinkamai prižiūrėti ir praėjus tam tikram laiko tarpui keisti antklodę. Jei turite galimybę, būtų puiku kuo dažniau išnešti antklodę į gryną orą prieš saulės spindulius, kad išvengtumėte dulkių erkučių kaupimosi.. Be to, specialistai pataria antklodes keisti bent kartą per metus, nes didžiojoje dalyje antklodžių ilgainiui jos ima veistis.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt