Skip to content
Home » Kaip išsirinkti gerą staltiesę?

Kaip išsirinkti gerą staltiesę?

Staltiesės tai toks neatsiejamas dalykas nuo namų. Jos yra naudojamos įvairiems tikslams: nuo praktinių sumetimų, kai reikia apsaugoti stalo paviršių nuo galimų pažeidimų, iki dekoratyvinių, kai norima papuošti namus, uždengus stalą šventine staltiese. Kartais norisi kažko, ką galėtumėte palikti būsimoms savo šeimos kartoms. Kitais atvejais galbūt norisi turėti kelias neįmantrias, daugiau kasdieninio stiliaus, staltieses, kad apsaugotumėte baldus vaikų vakarėlyje. O gal norėtumėte aplinką papuošti pasakiškai ir nepakartojamai per vienkartinį ypatingą renginį, pavyzdžiui, vestuves? Jei taip – esate būtent ten, kur reikia. Šiame straipsnyje mes glaustai papasakosime, kaip išsirinkti tinkamas staltieses.

Staltiesių tipai

Dažniausiai staltiesės gali būti: klasikinės, uždengiančios visą stalą, stalo takeliai minimalistiniam papuošimui arba puošnios, gražios, neretai nertos servetėlės arbatos pertraukėlėms su svečiais.

Populiariausios vyraujančios staltiesių spalvos būna juodos arba baltos, tačiau vis labiau žmonės linkę rinktis ne tokias tradicines spalvas, pavyzdžiui, žalia ir jos atspalviai yra viena geidžiamiausių spalvų iškart po juodos ir baltos.

Skiriasi ir staltiesių formos. Jos gali būti stačiakampės, kvadrato formos, ovalios arba apvalios. Pasirinkite tokią staltiesės formą, kuri labiausiai tiks Jūsų stalui.

Staltiesės gali būti pagamintos beveik iš bet kokios medžiagos, bet einamiausios tarp lietuvių yra pagamintos iš lino (jį ypatingai vertina lietuviai išeiviai). Kitos populiarios staltiesių medžiagos yra medvilnė bei poliesteris. Dažniausiai rasite staltiesės audinį, pagamintą iš keletos medžiagų.

Lauko baldams skirtos staltiesės yra gaminamos kiek kitaip, nes reikia atsižvelgti į gamtos sąlygas lauke. Tokios staltiesės dažniausiai būna atsparios vandeniui ir tai labai praktiškas sprendimas, dengiant stalą lauke. O jei turite vaikų – tai gali būti idealus variantas kūrybinėms užduotims prie stalo atlikti.

Kaip išsirinkti tinkamiausią staltiesę?

Tinkamas staltiesės pasirinkimas priklauso nuo keletos faktorių. Vienas iš jų: ar staltiesė bus skirta vidaus patalpoms, ar lauko baldams apdengti. Jei tai skirta lauko sąlygoms, tuomet rekomenduojame rinktis atsparią drėgmei staltiesę. Kitas svarbus faktorius yra proga, kuriai bus skirta staltiesė. Jei tai šventinė staltiesė, pavyzdžiui, kalėdinė, tuomet derėtų rinktis atitinkamą dizainą tokiai šventei, nebijokite ryškesnės išvaizdos – kuklias staltieses palikite kasdieniam naudojimui.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt