Skip to content
Home » Kaip išsirinkti gražų stalo takelį?

Kaip išsirinkti gražų stalo takelį?

Staltiesės ir servetėlės kartais gali atrodyti morališkai pasenusios, kai reikia papuošti namų erdvės ir, ypatingai, stalą, prie kurio susirenka visa šeima ar prisėda svečiai. Taip, tai klasika, bet ne visiems ji yra priimtina. Kartais namų šeimininkės ir šeimininkai nori būti novatoriški ir nustebinti savo svečius naujovėmis. Todėl yra ir dar viena, kiek mažiau žinoma, namų puošmena – visai nepanaši į servetėles ir staltieses – tai stalo takeliai, kurie puikiai tinka namų erdvių dekoravimui.

Kas yra stalo takelis?

Stalo takelis yra siauras medžiagos gabalas, dažniausiai audinys, kuriuo galima papuošti stalą ir, apskritai, namų erdvę. Stalo takelis ne veltui yra vadinamas ,,stalo”. Dažniausiai jis yra dedamas ant valgomųjų stalų, bet rečiau pritaikomas yra virtuvinių salų paviršiams, kavos staliukams ir kitiems mažesniams stalams.

Kaip išsirinkti tinkamiausią Jūsų dizainui?

Renkantis stalo takelį, kuris puoš, pavyzdžiui, Jūsų pagrindinės namų erdvės – svetainės – valgomąjį stalą, reikėtų atkreipti dėmesį į bent jau tame kambaryje vyraujančias pagrindines spalvas ir medžiagas.

Būtų išties puiku, jei takelis ant stalo bent iš dalies derėtų su namų erdvėje esančiu kilimu, sofos dekoratyvinėmis pagalvėlėmis arba langų užuolaidomis. Tai nebūtinai turi būti tos pačios spalvos ir medžiagos dekoracijos, tačiau spalvų paletė turėtų būti tokia pati, jei norite vientiso interjero dizaino. Nes kai interjeras yra perpildytas skirtingomis spalvomis ir medžiagų tekstūromis, gali būti sunku dizainą išlaikyti vientisą. Tokiu atveju, patalpa gali pasirodyti netvarkinga dėl vyraujančio spalvų ir daugybės skirtingų audinių tekstūrų chaoso.

Stalo takelių paklausa šiais laikais labai išauga šventinių laikotarpių metu, pavyzdžiui, kalėdų laikotarpiu. Todėl labai dažnai kalėdinis stalo takelis tampa pagrindiniu dekoracijų akcentu iškart po papuoštos kalėdinės eglutės. Tai nebūtinai turi būti elnių ar sniego senių iliustracijos. Skoningam svetainės ar valgomojo stalo papuošimui puikiai tiks auksinis ar sidabrinis stalo takelis. O norint išlikti kukliems, bet ne mažiau šventiškiems, lininiai stalo takeliai ir kitos tekstilės puošmenos yra puikus sprendimas lietuviškos dvasios namams.

Pakeiskite savo klasikines staltieses stalo takeliais ir nustebinkite šiais pokyčiais ne tik svečius, bet ir namiškius.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt