Skip to content
Home » Kaip išsirinkti, kokią planšetę pirkti?

Kaip išsirinkti, kokią planšetę pirkti?

Norite įsigyti planšetę, tačiau nežinote, kaip išsirinkti? Apžvelkime pagrindinius aspektus, kurie yra svarbūs vartotojams. Renkantis pagal juos nereikės nagrinėti visos sudėtingos techninės specifikacijos!

Ekrano dydis ir raiška

Specialistai rekomenduoja rinktis planšetę pagal jos ekraną – juk ekranas dengia beveik pusę šių kompiuterių išorės! Kuo aukštesnė bus raiška, tuo tiksliau ekrane planšetė atkurs paveikslėlį. Tai itin svarbu, jei planuojate naudoti planšetę darbui su dizaino kūrimu, kur svarbu tiksliai atvaizduoti elementus ir spalvas, taip pat dailininkams, svetainių dizaineriams ir kt. Žinoma, aukštesnė vaizdo kokybė tikrai netrukdys naudoti planšetę ir laisvalaikiu.

Darbui daugelis pirkėjų renkasi 7-8 colių įstrižainės planšetes, nes jas patogu nešiotis rankinėje ar dėkle. Naudojimui namuose, darbui ar kelionėms galima rinktis ir įrenginius su didesniu ekranu, pavyzdžiui, 10 colių įstrižaine (jie pasižymės ir geresne raiška). Didesnis ekranas labai praverčia, jei rengiate nuotolines konferencijas su kolegomis arba mėgstate žiūrėti filmus. Bet kuriuo atveju, jei domina https://www.bite.lt/plansetes, turėsite labai platų pasirinkimą.

Talpi baterija

Kaip ir renkantis išmanųjį telefoną, taip ir planšetės atveju verta atkreipti dėmesį į jos bateriją. Jei planuojate įrenginį visada nešiotis su savimi, ieškokite mažesnio ekrano ir kuo talpesnės baterijos (ne mažiau nei 3200 mAh). Didesnis ekranas pareikalaus ir daugiau energijos, todėl planšetę krauti reikės dažniau. Žinoma, gamintojai didesnėse planšetėse naudoja ir didesnes baterijas, tačiau net ir jų ne visada pakanka ilgesnėms užduotims.

Operacinė sistema

Daugeliui atrodo, kad tai nėra svarbu – juk šiais laikais viskas taip paprasta, draugiška vartotojui ir intuityvu. Deja, operacinės sistemos pasirinkime slypi tam tikrų privalumų ir trūkumų. Geriausia rinktis vieną iš populiariausių operacinių sistemų. „Android“ padeda sumažinti planšetės veikimui reikalingas energijos sąnaudas ir siūlo daug nemokamų programėlių. O štai su „iOS“ už kai kurias programėles reikės mokėti. „Windows“ operacinė sistema patiks tiems, kurie planšetę ketina daugiausiai naudoti darbui, su ja dera daugelis profesionalių programų.