Skip to content
Home » Kaip pakrauti akumuliatorių?

Kaip pakrauti akumuliatorių?

Anksčiau ar vėliau dauguma vairuotojų susiduria su neišvengiamais nepatogumais dėl išsikrovusio automobilio akumuliatoriaus. Nereikia būti ekspertu automobilių mechaniku, kad žinotumėte, jog be veikiančio akumuliatoriaus jūsų automobilis išvis neužsives. Esant tokiai situacijai, turėsite paskambinti pakelės priežiūros tarnybai arba rasti būdą, kaip nuvežti savo automobilį į remonto dirbtuves. Abi šios parinktys nėra idealios.

Arba galite vengti šių pasirinkimų ir patys įkrauti automobilio akumuliatorių. Jei turite tinkamą įrangą, pvz., nešiojamąjį akumuliatoriaus įkroviklį, galite atlikti šią užduotį bet kur, kur jums reikia, net kai esate įstrigę kelio pusėje.

Išsiaiškinkime, kaip įkrauti automobilio akumuliatorių.

Paruoškite bateriją

Prieš pradėdami krauti akumuliatorių, pirmiausia turite jį paruošti. Norėdami tai padaryti, pirmiausia nustatykite, ar norint atlikti įkrovimą reikia išimti akumuliatorių iš automobilio. Jei galvojate, kaip atjungti akumuliatorių, tai visai paprasta. Kai kuriuos automobilių akumuliatorius reikia iškelti iš laikymo padėklų, o kitus galima įkrauti tokius, kokie jie yra. Daugumoje įprastų transporto priemonių jums greičiausiai nereikės išimti akumuliatoriaus, kad jį įkrautumėte.

Unikalioje situacijoje, kai reikia išimti akumuliatorių, kad jį įkrautumėte, prieš pradėdami įkrovimo procesą tai padarykite. 

Išjunkite visą automobilio elektroniką

Kai akumuliatorius bus paruoštas įkrauti (jei reikia), įsitikinkite, kad visa automobilio elektronika išjungta, įskaitant visus priedus, tokius kaip salono apšvietimas arba stereo aparatūra. Jei įkrovimo metu kuri nors elektronika lieka įjungta, proceso metu akumuliatoriuje gali atsirasti elektros lankas. Dar kartą įsitikinkite, kad visa maitinimas ir elektronika buvo išjungti!

Nuimkite neigiamą / įžeminimo kabelį, tada teigiamą

Įsitikinę, kad maitinimas išjungtas, galite pradėti išimti automobilio akumuliatoriaus neigiamą arba įžeminimo laidą. Beveik visada tai juodas kabelis, pažymėtas simboliu „-“. Teigiamas kabelis bus raudonas ir bus rodomas „+“ simbolis.

Jūsų akumuliatoriaus gnybtai taip pat gali turėti plastikinius dangtelius, kurie turi būti laisvai uždėti, kad galėtumėte nuimti laidus. Jei šie dangteliai yra, nuimkite juos, jei reikia, kad pasiektumėte gnybtus.

Lizdiniu veržliarakčiu atlaisvinkite neigiamą laidą, tada atsargiai ištraukite jį nuo akumuliatoriaus. Įsitikinkite, kad neigiamas kabelis yra toli nuo teigiamo kabelio, kad būtų išvengta krūvio perkėlimo tarp dviejų šaltinių.

Turėsite pakartoti teigiamo laido ir gnybto pašalinimo procesą. Dėl tų pačių priežasčių, aprašytų aukščiau, perkelkite teigiamą kabelį toliau nuo neigiamo gnybto.

Išvalykite akumuliatoriaus gnybtus

Prieš pradedant krauti akumuliatorių, pravartu išvalyti gnybtus. Tai galite padaryti naudodami terminalo valymo šepetėlį, kuris atrodo panašus į mažą dantų šepetėlį ir yra naudojamas ėsdinančioms šiukšlėms ir nešvarumams išvalyti nuo gnybtų. Taip pat galite naudoti komercinį akumuliatoriaus valymo tirpalą arba pasigaminti patys, sumaišydami kepimo sodą ir vandenį.

Gnybtų valymas neutralizuoja akumuliatoriaus rūgštį ir apsaugo nuo gedimų, kai įkraunate akumuliatorių ir vėl prijungiate gnybtus.

Valydami akumuliatoriaus gnybtus, visada įsitikinkite, kad naudojate veido ir akių apsaugos priemones.

Prijunkite akumuliatoriaus įkroviklį

Atlikę aukščiau nurodytus veiksmus, esate pasirengę prijungti akumuliatoriaus įkroviklį.

Prieš pradėdami bet kurį iš toliau nurodytų procesų, atkreipkite dėmesį, kad jūsų įkroviklis gali turėti specialias veikimo instrukcijas. Turėtumėte laikytis šių nurodymų, jei jie prieštarauja toliau pateiktoms gairėms.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt