Skip to content
Home » Kaip prižiūrėti čiužinį?

Kaip prižiūrėti čiužinį?

Jei laikysitės kai kurių pagrindinių čiužinio priežiūros rekomendacijų, pvz., reguliariai jį valysite ir naudosite atraminį pagrindą, čiužinio kokybė bus geresnė. Reguliari čiužinio priežiūra taip pat gali padėti jūsų čiužiniui tarnauti ilgiau, nes apsaugo nuo nereikalingo nusidėvėjimo.

Prižiūrėti čiužinį gana paprasta. Aptarsime, kaip prižiūrėti čiužinį ir kaip žinoti, kada pagaliau laikas jį pakeisti.

Eilinė čiužinio priežiūra

Pasirūpinę tinkama čiužinio priežiūra, galite jį naudoti daugiau metų. Rūpinimasis čiužiniu apima žinojimą, kada reikia pasukti ar apversti čiužinį, užtikrinti, kad čiužinys tinkamai funkcionuotų, ir nuosekliai valyti čiužinį, kad iš jo išvalytumėte alergenus ir kitus teršalus. Dažnas paklodžių keitimas ir čiužinio apsauga taip pat gali padėti išlaikyti jūsų miego paviršių švarų ir nepažeistą.

Jūsų čiužinio pasukimas

Normalu, kad čiužinys pradeda smukti arba atsiranda nuolatinių įdubimų tose vietose, kur dažniausiai gulite. Norėdami išgauti tolygų miego paviršių ir išvengti, kad viena lovos dalis taptų minkštesnė už likusią, dauguma gamintojų rekomenduoja reguliariai sukti čiužinį nuo galvos iki kojų.

Putplasčio, latekso ir naujesni spyruokliniai čiužiniai lovoms turėtų būti keičiami kas 6–12 mėnesių, o senesnis vidinis spyruoklinis čiužinys – kas 2–6 mėnesius. Kai kurių čiužinių negalima pasukti. 

Dauguma senesnių spyruoklinių čiužinių turėjo minimalų komforto sluoksnį, o tai reiškia, kad abi lovos pusės jautėsi panašiai. Šis simetriškas dizainas leido miegamiesiems ne tik pasukti, bet ir apversti čiužinį. Tačiau šiuolaikiniai čiužiniai paprastai yra suprojektuoti su minkštesne komforto dalimi viršuje ir tvirtesne atramine šerdimi apačioje. Šie čiužiniai skirti visada naudoti dešine puse į viršų ir jų negalima apversti.

Patalynės keitimas

Patalynės plovimas yra svarbus higienos sumetimais, be to, tai gali padėti apsaugoti jūsų čiužinį nuo ankstyvo pažeidimo.

Paklodės, antklodės ir pagalvių užvalkalai natūraliai kaupia prakaitą, kūno riebalus ir kitus nešvarumus, kurie palaipsniui gali prasiskverbti į jūsų čiužinį, jei patalynė nekeičiama reguliariai. Patalynė taip pat pritraukia dulkių erkutes ir kitus alergenus, kurie gali sutrikdyti alergiškų asmenų miegą.

Apskritai, patalynę ir pagalvių užvalkalus turėtumėte skalbti bent kartą per savaitę arba dažniau, jei jūsų augintiniai miega su jumis. Tiems, kurie gyvena šiltesnio klimato kraštuose arba miegantiems su sezoninėmis alergijomis, tam tikru metų laiku gali tekti dažniau skalbti patalynę.

Čiužinio apsaugos naudojimas

Čiužinio apsauga tinka ant čiužinio po užtiesta paklode. Čiužinių apsaugos yra sukurtos kaip barjeras, apsaugantis nuo purvo, prakaito, dulkių erkučių, drėgmės ir kitų teršalų patekimo į čiužinį. Daugumą čiužinių apsaugos galima skalbti mašinoje.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt