Kartais meilės gyvūnams jaučiame tiek daug, jog antro augintinio priėmimas atrodo kaip natūralus ir savaime suprantamas procesas. Tiesa, reikia pagalvoti ir apie tai, kaip jausis namų valdose jau karaliaujantis naminis gyvūnas. Šiuo atveju, pateikiame planą, pagelbėsiantį suaugusį šunį bandant supažindinti su nauju augintiniu.
Vienas svarbiausių žingsnių – tinkamai paruošti namus
Dažnas gyvūnų mylėtojas žino – tam, kad senas augintinis tinkamai priimtų naują, reikia laiko ir kantrybės. Kitas kertinis elementas – išankstinis pasiruošimas. Kad ir kaip norėtume tikėtis pozityvaus pirmo susitikimo, tai nėra garantuota. Atskiri guoliai, skirtingi maisto dubenėliai, net pavadėliai (jei naujas gyvūnas irgi šuo) – būtinybės, be kurių neapsieisite. Visiems gyvūnams patinka turėti savo teritoriją, todėl staigus kito gyvūno bandymas pasikėsinti į privačią erdvę gali suerzinti. Jei turite nuojautą ar gerai žinote, kad Jūsų naminiam gyvūnui svetimi gyviai yra priešai, o prisitaikyti prie jų reikia nemažai laiko, turėkite atsarginį planą. Boksai šunims – vienas iš sprendimų, kaip du gyvūnus supažindinti, išlaikant tam tikrą atstumą. Kadangi toks būdas gali priversti vieną gyvūną jaustis viršesniu būnant laisvėje, visada galima bandyti sukonstruoti savadarbę pertvarą tarp skirtingų namų kambarių.
Kokios pirmos veiklos kartu dažniausiai pasiteisina?
Jei antras Jūsų gyvūnas taip pat yra šuo, vienas veiksmingiausių būdų, kaip leisti abiems augintiniams susipažinti ramiai, yra pasivaikščiojimas kartu. Nauja lauko erdvė atveria kelią lygybei tarp abiejų gyvūnų, saugiu, bet ne per tolimu atstumu vedami augintiniai turi apsčiai laiko vienas kitą apžiūrėti ir apuostinėti. Žinoma, reikės į pagalbą pasikviesti dar vieną žmogų, kuris bus pasiryžęs vesti vieną iš šunų. Kalbant apie šunų ir kačių draugystę, didelė tikimybė, kad surasti veiklą, kuri patenkins pastarąjį gyvūną ir padės susipažinimo pamatus, bus ypač sunku. Katės iš prigimties yra intuityvios ir uždaresnės, tad joms reikia daug ilgesnio laiko tarpo iki pirmo kontakto akis į akį su kitu gyvūnu. Geriausia šiuos du gyvūnus laikyti atskiruose kambariuose, suteikiant galimybę dienos eigoje pasižiūrėti vienas į kitą, įsisavinti, jog namuose yra kitas gyvūnas. Galiausiai, galima prieiti prie etapo, kuomet abu augintiniai susitinka vienoje erdvėje, situaciją atidžiai prižiūrint šeimininkui.
Šeimininko įžvalgos ir priežiūra – neišvengiama proceso dalisŽmonės kartais naiviai tikisi, jog iš jų skirtingų gyvenimo etapų susitikę pažįstami staiga ras bendrą kalbą. Tai, be abu asmenis pažįstančio individo pokalbio kuravimo, yra ganėtinai retas atvejis. Tą patį principą galima pastebėti ir gyvūnų priėmimo klausimo dilemoje. Net jei atrodo, kad gyvūnai atsiradę vienuose namuose privalo surasti bendrą kalbą, žmogus privalo reaguoti į augintinių atsaką. Prieš priimant naują gyvūną į namus, pravartu susipirkti naujus atributus – taip patys jausitės geriau pasiruošę. Gyvūnų prekių parduotuvė “Alpha Zoo” siūlo platų asortimentą, aprėpianti tiek maistą, tiek įvairius aksesuarus augintiniams. Kuo greičiau pastebėsite naujo gyvūno poreikius ir juos pabandysite patenkinti, tuo sklandžiau įvyks adaptacijos procesas. Labai svarbu nepamiršti ir namuose ilgesnį laiką praleidusio gyvūno jausmų – skirti jam įprastinį kiekį dėmesio kartu žaidžiant ar mokant triukų.