Skip to content
Home » Kam yra skirtas veltinis?

Kam yra skirtas veltinis?

Kaip ir bet kuris audinys, darbas su veltiniu turi tam tikrų specifinių reikalavimų, tačiau nepaisant to, tai yra puiki medžiaga rankdarbių mylėtojams ir siuvėjams dėl savo prieinamumo, kainos bei universalumo. Šiame straipsnyje mes glaustai aptarsime, kas yra veltinis ir kokios jo panaudojimo galimybės.

Kas yra veltinis?

Veltinis yra neaustinis audinys, pagamintas iš pluoštų, kurie yra tarpusavyje veliami. Tai vienas iš seniausių audinių tipų, nes jo gamybai nereikia specifinių staklių ar kitokių priemonių.

Senovėje iš veltinio buvo gaminami kilimėliai, batai, drabužiai ir net palapinės! Šiandien veltinis vis dar naudojamas labai įvairiai – nuo ​​dekoracijų ir amatų iki drabužių gamybos. Jis netgi naudojamas kai kuriose pramonės srityse, pavyzdžiui, garso izoliacijai ir mašinų pramonėje.

Yra daug įvairių veltinio rūšių: nuo ryškiaspalvio rankinio veltinio, pagaminto iš sintetinių medžiagų, iki nedažyto veltinio, pagaminto iš avies vilnos. Be skirtingų spalvų ir pluoštų, veltinis taip pat yra skirstomas pagal svorį ir storį. Storas veltinis dažnai naudojamas kaip paminkštinimas ar izoliacija, o plonesnis veltinis naudojamas viskam – nuo ​​vaikų rankdarbių iki įvairiausių dekoracinių smulkmenų.

Darbo su veltiniu privalumai

Daugeliu atžvilgių veltinis turi tam tikrų pranašumų, palyginti su kitais audinių tipais. Štai jie:

Jokio susidėvėjimo

Kadangi veltinis nėra austas, nupjauti kraštai nepradės irti. Dėl to tai puiki praktinė medžiaga vaikams, kurie pirmą kartą mokosi siūti. Tai taip pat ideali medžiaga kuriant dekoracijas, kurias galima pridėti prie kitų rankdarbių kūrimo.

Nebrangus

Nors yra aukščiausios klasės veltinių, kurie gali būti šiek tiek brangesni, dažniausiai veltinis yra labai nebrangi medžiaga, todėl tai vėlgi yra puiki medžiaga pradedantiesiems siuvėjams.

Lengvai prieinamas

Kiekvienoje audinių parduotuvėje bus galima įsigyti įvairių veltinių, tačiau jei ieškote rankdarbių veltinio, jums net nereikės apsilankyti specializuotoje tekstilės parduotuvėje. Prekybos centrai, kuriuose yra pagrindinių amatų reikmenų, taip pat siūlo veltinio lakštus rankdarbių gamybai.

Universalus

Kalbant apie veltinio panaudojimo būdus, galimybės yra beveik neribotos. Tai puikiai tinka žiemos aksesuarams, tokiems kaip kepurės, kumštinės pirštinės ir šalikai. Naudokite jį papuošdami namus, pavyzdžiui, sujungdami šventines figūras į girliandas. Apsaugokite savo namų grindis baldo kojeles paminkštindami veltiniu.

Galite papuošti veltiniu maišelius ir pinigines, o storesni veltiniai yra net atsparūs vandeniui, todėl jie yra puikus pasirinkimas namų šlepetėms gaminti.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt