Skip to content
Home » Kodėl hidroforas dažnai įsijungia ir kaip tai išspręsti – ekspertų patarimai!

Kodėl hidroforas dažnai įsijungia ir kaip tai išspręsti – ekspertų patarimai!

Namuose, sodyboje ar kitame objekte sumontuotas hidroforas – dar vadinamas vandens slėgio rezervuaru arba vandens slėgio didinimo siurbliu, yra esminis komponentas kai kuriose namų ūkių vandens sistemose. Pagrindinė jo funkcija – palaikyti pastovų vandens slėgį visuose namuose, užtikrinant, kad vanduo lengvai bėgtų iš čiaupų, duše ir kitose išeigos taškuose. Tačiau dažna problema, su kuria susiduria daugelis namų savininkų, yra ta, kad hidroforas įsijunginėja dažniau nei tikėtasi. Dėl šios problemos ne tik greičiau susidėvi sistema, bet ir gali padidėti energijos sąnaudos bei girdisi triuškmas. Pigu.lt ekspertai pristato, kodėl taip nutinka ir kaip tai išspręsti.

Dažno hidroforo įsijungimo priežastys

Dažnas hidroforo cikliškumas gali būti susijęs su keliais faktoriais. Vienos iš problemų – mažiau pavojingos ir lengviau sprendžiamos, o kitos – sudėtingos bei kelia daug nepatogumų. Štai pagrindinės priežastys, dėl kurių hidroforas gali dažnai įsijungti:

  • Vandens nutekėjimas. Viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių hidroforas dažnai įsijungia, yra vandens nuotėkis kurioje nors sistemos vietoje. Nuotėkis gali atsirasti vamzdžiuose, sujungimuose ar net pačiame rezervuare. Jei yra nuotėkis, slėgis sistemoje sumažėja, todėl hidroforas turi dažniau įsijungti, kad palaikytų reikiamą slėgį. Nuotėkį gali būti sudėtinga aptikti, ypač jei jis nedidelis arba yra sunkiau prieinamose vietose, tačiau reikėtų patikrinti visus matomus vandentiekio įrenginius ir stebėti, ar vandens skaitliuke nėra staigių šuolių. Tai padėtų identifikuoti nuotėkį.
  • Slėgio indo problemos. Šis rezervuaras atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant vandens slėgį jūsų vandentiekyje. Jei rezervuaras yra per mažas arba jei yra problemų, tai gali lemti dažną cikliškumą bei įsijunginėjimą. Rezervuare turi būti pakankamas oro slėgis, kad sušvelnintų vandens slėgio pokyčius. Jei oro slėgis per mažas, bakas negali išlaikyti pakankamai vandens, todėl siurblys dažnai įsijungia ir išsijungia. Ši problema dažnai pasitaiko rezervuaruose, kai pažeidžiamas išsiplėtimo indas. 
  • Sugedęs slėgio daviklis. Jis perduoda įrenginiui signalą įsijungti ir sustoti, jausdamas slėgį bake. Dėl sugedusio arba netinkamai sukalibruoto daviklio, hidroforas gali įsijungti dažniau nei reikia. Jei slėgio jungiklis nustatytas labai siauram slėgio diapazonui, siurblio ciklas bus dažnesnis. Purvas, šiukšlės ar korozija taip pat gali turėti įtakos.
  • Žemas vandens paėmimo lygis. Tais atvejais, kai hidroforas semia vandenį iš šulinio, taipo nutinka dėl žemo vandens lygio. Siurbliui sunku išlaikyti slėgį, kai nėra pakankamai vandens, todėl dažniau įsijungia ciklas. Taip gali atsitikti ir tuo atveju, jei vandens šaltinis yra bendras su kitais namais ar sistemomis, dėl to atsiranda slėgio svyravimų.
  • Šiukšlės bei nuosėdos. Laikui bėgant vamzdžiuose ir jungtyse gali susikaupti mineralinių nuosėdų ar šiukšlių. Dėl to sumažėja vandens srautas ir slėgis. Hidroforas kompensuoja šį sumažėjusį srautą, dažniau įsijungdamas. Išvalymas galėtų padėti.

Kaip išspręsti šią problemą?

Nustatę priežastis, galite imtis sprendimų bei jų paieškos. Pigu.lt ekspertai turi keletą patarimų, nuo ko pradėti. 

Visų pirmiausia patikrinkite viską, ar nėra nuotėkių. Reikia apžiūrėti visus matomus vamzdžius, jungtis, maišytuvus ir prietaisus. Jei įtariate paslėptą nuotėkį, apsvarstykite galimybę pasamdyti profesionalą, kuris atliktų išsamią apžiūrą naudodamasis specialia įranga.

Naudodami padangų slėgio matuoklį arba žiūrėdami į skaitliuką ant hidroforo (jei yra), galite patikrinti oro kiekį slėgio rezervuare. Jispaprastai turėtų būti nustatytas 0,1-0,2 bar mažesnis už hidroforo įjungimo slėgį (slėgis, kuriam esant įsijungia siurblys). Jei slėgis per mažas, oro kompresoriumi teks pripildyti oro. Jei pastebėsite, kad bako viduje esantis išsiplėtimo indas yra pažeistas, gali tekti pakeisti visą įrenginį.

Apžiūrėkite ir slėginį jungiklį, ar nėra pažeidimo, nusidėvėjimo ar korozijos požymių. Sureguliuokite slėgio nustatymus į platesnį diapazoną, pavyzdžiui, porą kartų skirtumą, kad sumažintumėte ciklų skaičių. 

Jei hidroforas dažnai cikliškai veikia dėl žemo gruntinio vandens lygio arba nepakankamo vandens tiekimo, apsvarstykite galimybę įrengti didesnę talpyklą arba papildomą vandens šaltinį, kuris padėtų palaikyti pastovų slėgį. Na, o jeigu nustatysite, jog problema su pačiu hidroforu, iš Pigu.lt galite įsigyti naują. Čia parduodami ne tik švaraus, bet ir giluminiai vandens siurbliai, nešvaraus vandens siurbliai ir viskas, ko galėtų prireikti vandentiekio sistemai.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt