Skip to content
Home » Kokias siuvimo adatas reikėtų turėti namuose?

Kokias siuvimo adatas reikėtų turėti namuose?

Nepriklausomai nuo to, kokia paprasta ar sudėtinga yra Jūsų siuvimo / siuvinėjimo mašina, adata yra vienas svarbiausių siuvimo priemonių, be kurios nieko neišeitų. Su tinkama adata Jūsų mašina siūs be trikdžių. Su netinkama adata, deja, bet net geriausia siuvimo mašina pasaulyje gali praleisti dygsnį ir sugadinti audinį, o gal net ir visą siuvimo projektą. Net jei siuvimo mašinos Jūs neturite, tikriausiai adote rūbus rankiniu būdu, todėl Jums taip pat reikalingos adatos. Taigi, adatos – tai kiekvienos šeimininkės vienas iš atributų, kuriuos rasite kone kiekvienuose namuose.

Kokios adatos siuvinėjimui būtinos visuose namuose?

Netinkamo tipo siuvimo adatos naudojimas yra viena dažniausių naujokų, pradedančių siūti, ir net kai kurių patyrusių siuvėjų klaidų. Dėl to gali lūžti adata, sunku dirbti su pasirinktu audiniu, be to, dygsnio kokybė gali būti labai prasta. Adatos laikui bėgant gali suisidėvėti, todėl tai irgi turi įtakos Jūsų darbui su adata.

Šiais laikais tiek rankinės siuvimo adatos, tiek skirtos siuvimo mašinoms gaminamos iš plieno, su įvairiomis dangomis, apsaugančiomis nuo korozijos ir kt. Apipurškiamos auksu, sidabru ir kt. medžiagomis. Rankinių adatų forma, koto skersmuo, adatų ilgis ir akių dydis priklauso nuo rankinės siuvimo adatos tipo. Panaši situacija yra ir su adatomis, skirtoms siuvimo mašinoms.

Jei namuose turite siuvimo mašiną, Jums derėtų įsigyti tinkamas specialias adatas, pritaikytas siuvimo mašinai, nes rankinės adatos tikrai netiks. Jų yra labai įvairių, kurios tinka skirtingoms medžiagoms ir audiniams siūti, tad reiktų atsižvelgti į savo ketinamų įgyvendinti siuvimo projektų tipą ir pagal tai rinktis adatas siuvimo mašinai.

Na, o jeigu ir neturite siuvimo mašinos, tikrai ne problema, nes daugelį dalykų galite padaryti savo pačios(-io) rankomis. Rankinės adatos taip pat skiriasi viena nuo kitos: savo ilgiu, skylutės dydžiu, paskirtimi.

Vienos adatos puikiai bus naudojamos kaip siuvinėjimo adatos, kitos – kaip vėlimo, o trečios – paprastiems mažiems ,,projektukams” įgyvendinti (laikinai susiūti atsiradusią skylutę ir pan.). Adatos skylutė dažniausiai priklauso nuo pačios adatos ilgio. Jei ketinate siuvimui naudoti storesnį siūlą, rekomenduojame turėti po ranka adatas su didesnėmis skylutėmis. Bet geriausia turėti visą adatų rinkinį, kuriame būtų daug skirtingų dydžių adatų.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt