Skip to content
Home » Kokie vaikiški pledai yra tinkami ir kokių geriau vengti?

Kokie vaikiški pledai yra tinkami ir kokių geriau vengti?

Vaikiški pledai yra būtent tai, ko Jums reikia, nes šis daiktas yra universalus: juo galite apkloti vaiką miego metu, suvystyti kūdikį, patiesti pledą ant pievutės ir pan. Tai puiki investicija į geresnę vaiko miego kokybę ir patogų laisvalaikį gamtoje. Vaikams patinka turėti savo nuosavus daiktus, todėl pledas bus ir praktiškas, ir sentimentalus vaikystės daiktas.

Kaip išsirinkti vaikams tinkantį pledą?

Pirmiausia įsitikinkite, kad pasirinkta pledo medžiaga yra nekenksminga Jūsų kūdikio ar vaiko odai. Gerai mums žinoma medvilnė yra geriausias pasirinkimas. Tačiau net jei vaikiškas pledas yra pagamintas iš 100 % medvilnės, įsitikinkite, kad tai ekologiškas gaminys, atitinkantis visus reikiamus standartus. Galbūt tai skamba kaip taisyklė, tačiau vaikiškas pledas gali būti ir dabar labai populiarus minky medžiagos pledukas. Šis yra ir gražus, ir tinkamas kūdikiams, nes viena pusė (minky audinys) yra išskirtinė ir labai graži, o kita pusė – pagaminta iš medvilnės.

Nepirkite pledų (galioja ir antklodėms), ant kurių yra per daug kailio, nes šie kailiai gali pasimesti ir patekti į kūdikio šnerves ar burną kvėpuojant ir sukelti užspringimo riziką. Venkite minkštų ir sunkių madingų pledų, nes jie nėra pagaminti iš kvėpuojančios medžiagos, be to, renka dulkes. Jei Jūsų vaikas miegodamas temps jį per galvą (arba bandys naudoti kaip migduką), tikėtina, kad jis gali uždusti.

Net jei savo kūdikiui perkate dabar labai populiarią sunkią kūdikio antklodę, įsitikinkite, kad ji yra iš kvėpuojančios medžiagos (laikykite antklodę ar pledą šalia ventiliatoriaus ir pažiūrėkite, ar pro jį lengvai praeina oras).

Venkite pirkti prastos kokybės sintetinius pledus, nes jie nepadės Jūsų kūdikiui sušilti, gali skatinti prakaitavimą, be to, sukels odos bėrimus ar dėmes ant jautrios kūdikių odos. Taip pat venkite pledų su palaidais kutais, kaspinėliais ar kitokiomis puošmenomis: kūdikiai gali į juos įsipainioti, nutraukti ir užspringti.

Įsitikinkite, kad savo kūdikiui nupirkote tinkamo dydžio pledą, nes per dideliame plede gali vaikas įsipainioti miego metu ir tai vėlgi gali kelti pavojų vaiko gyvybei. Tačiau jei norite kūdikį suvystyti pledu, Jums prireiks didesnio dydžio pledo (pageidautina plonesnio).