Skip to content
Home » Koks sausas šunų maistas geriausias? Sudėties apžvalga

Koks sausas šunų maistas geriausias? Sudėties apžvalga

Paklauskite bet kurio „Facebook“ draugo, kuris nenustoja skelbti savo šuns nuotraukų soc. tinkle, apie geriausią sausą šunų maistą ir išgirsite daugybę skirtingų nuomonių. Bet kur svarūs argumentai? Egzotiškai skambantys ingredientai yra puikūs, o mažiau ingredientų sudėtyje yra dar geriau, tačiau ne visas šunų maistas yra iš tiesų geras. Taip neturėtų būti. Specializuotoje gyvūnėlių parduotuvėje yra paprasčiausias būdas rasti geriausią šunų maistą. Taigi, koks turėtų būti geriausias sausas šunų maistas?

Koks yra geriausias šunų maistas?

Ne visas sausas ėdalas šunims yra sukurtas vienodai, o aukščiausios kokybės etiketės gali būti apgaulingos. Šunų maisto kokybė (ir kaina) labai varijuoja

Gyvūnų ėdalo pramonė nėra gerai reguliuojama. Dėl šios priežasties gyvūnų gydytojai perspėja pirkėjus neapsigauti pakavimo ir rinkodaros triukais.

Įvairūs veterinarai rekomenduoja pirkėjams pirmiausia įsitikinti, kad šunų maistą įvertino teigiamai tam tikros specialios institucijos, o tada perskaityti ingredientų sąrašą, kad įsitikintų, jog šunų maiste gausu aukštos kokybės baltymų ir jame nėra pigių užpildų, pvz. kukurūzai. Gražios pakuotės ir „premium“ mažų partijų mišiniai nebūtinai yra geriausias sausas šunų maistas.

Sausas šunų maistas yra patogesnis, nes jį galima palikti valandoms ar dienoms, ir jis nesmirda. Tačiau jei jūsų augintinis negeria pakankamai vandens arba yra vyresnis, šlapias maistas yra geras pasirinkimas, nes jis suteikia papildomos drėgmės ir yra lengviau valgomas, o tai gali būti svarbu vyresnio amžiaus šunims, turintiems dantų problemų. Geriausi ingredientai šunų maistui:

1. Mėsa

Nenuostabu, kad mėsa yra svarbiausias jūsų šuns mitybos komponentas. Šunys yra iš anksto užprogramuoti be priežasties išprotėti dėl mėsos! Kiekvienas šuo yra skirtingas, tačiau bendra taisyklė yra ta, kad jūsų šunų ėdalas turi sudaryti 30 procentų liesų baltymų.

2. Organų mėsa

Su liesais raumenų baltymais organų mėsa yra svarbi šunų maisto sudedamoji dalis. Šunų šėrimas mėsa imituoja protėvių valgymą laukinėje gamtoje ir aprūpina jūsų šuniuką svarbiais vitaminais ir maistinėmis medžiagomis.

3. Angliavandeniai

Iškart po mėsos šaltinių, angliavandeniai yra labai svarbūs. Angliavandeniai, kaip ir daržovėse, vaisiuose ir ryžiuose, suteikia šunims akimirksniu energijos ir yra subalansuotos mitybos dalis. 

4. Sveiki riebalai

Riebalai nėra priešai! Tiesą sakant, jie yra esminė šuns dietos dalis. Sveiki riebalai, įskaitant esančius mėsoje, daro viską, nuo tinkamos ląstelių funkcijos skatinimo iki šuns kailio pagerinimo. Kiti gerųjų riebalų šaltiniai yra saulėgrąžų aliejus, kokosų aliejus, žuvų taukai, linų sėmenų aliejus ir alyvuogių aliejus.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt