Skip to content
Home » Kuo siuvėjo žirklės skiriasi nuo kitų?

Kuo siuvėjo žirklės skiriasi nuo kitų?

Siuvėjo amatas reikalauja turėti sukaupus nemenką priemonių, skirtų siuvėjams, bagažą. Siuvėjai turi turėti daugybę skirtingų audinių, dekoracijų, siūlų, adatų ir kitų priemonių, skirtų siuvimo projektams įgyvendinti. Taip pat siuvėjui labai reikalingos ir geros žirklės, kurios padėtų sklandžiau atlikti darbus ir nesugadintų audinių. Siuvėjo žirklės yra toks pat neatsiejamas dalykas, kaip rankinė adata ar įvairūs siūlai.

Kuo siuvėjo žirklės skiriasi nuo įprastų?

Tikriausiai galite pagalvoti: „Bet ar ne visos žirklės yra vienodos? Ar ne visos atlieka tą pačią funkciją? Na, jos visos teoriškai kažką kerpa, bet praktiškai – jų funkcijos skiriasi, tik profesionalios kirpimo žirklės išsiskiria savo kokybišku kirpimu.

Yra keletas skirtingų tipų siuvimui skirtų pjovimo įrankių, kurių Jums prireiks, kad siuvimo darbai būtų efektyvūs ir be nesklandumų. Tai didelės siuvėjo žirklės medžiagoms ir audiniams kirpti, bei mažos, vos 10 cm, žirklutės, skirtos atlikti smulkius kirpimo darbus.

Žirklės, skirtos kirpti audinius, yra vienas iš dažniausiai naudojamų ir svarbiausių siuvimo įrankių. Jūsų žirklės audiniams turi būti pakankamai aštrios, kad vienu metu galėtų perkirpti kelis audinio sluoksnius ir nesugadinti audinio kraštų. Tai reiškia, kad jos turi būti didesnės ir kur kas aštresnės nei popieriui kirpti skirtos žirklės. Su per mažomis žirklėmis bus tiesiog nepatogu dirbti, be to, ilgainiui galite pajusti pirštų skausmą dėl per mažų žirklių.

Kaip išsirinkti tinkamiausias?

Renkantis žirkles, turite būti tikri, kad jos yra skirtos būtent audiniams ir medžiagoms kirpti – siuvėjų žirklės. Jei ketinate dirbti su didelio ploto audiniais, rinkitės didesnes žirkles už įprastas, pavyzdžiui, popieriui skirtas, nes taip darbas bus atliekamas greičiau. Jei reikia atlikti smulkius karpymo darbus, rinkitės mažas siuvėjo žirkles, kurių ilgis 10 cm.

Nepamirškite įsitikinti, kad pasirinkote žirklių porą su patogiomis ir ergonomiškomis rankenomis. Tokiu būdu išvengsite pirštų skausmo, kurį gali sukelti nepatogios ir per mažos žirklės. Ir, svarbiausia, nenaudokite jų niekam, išskyrus audinį, kitaip jos greitai atšips. Netinkamai naudojamos žirklės greit susigadins.

Aprūpinkite save siuvėjams skirtomis priemonėmis ir mėgaukitės sklandžiu darbu.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt