Skip to content
Home » Maisto papildų įvairovė: kas jums tinka labiausiai?

Maisto papildų įvairovė: kas jums tinka labiausiai?

Iš esmės, savo mitybos poreikius galite patenkinti sveika ir subalansuota mityba. Tačiau jei sportuojate reguliariai, tam tikrų maistinių medžiagų poreikis padidėja ir tampa sunkiau viską parūpinti vien tik mitybos pagalba. Tokiu atveju maisto papildai gali būti naudingas jūsų mitybos raciono papildymas. Tam tikri maisto papildai sportui padeda aprūpinti jūsų organizmą pakankamu maistinių medžiagų kiekiu ir išlaikyti aukštą fizinį pajėgumą visos treniruotės metu.

Kokteiliai, batonėliai, kapsulės, milteliai – kokie maisto papildai jums tinka? Siekdami padėti išsirinkti savo sportui tinkamą maisto papildą, supažindinsime su įvairiais produktais ir jų funkcijomis.

Baltymai reikalingi kiekvienai sporto šakai

Baltymus, kaip maisto papildą, dažnai galite rasti batonėlio arba miltelių pavidalu. Baltymų miltelius paprasta vartoti – juos galite tiesiog sumaišyti su pienu arba vandeniu, kad susiplaktumėte baltyminį kokteilį. Jūsų raumenys daugiausia sudaryti iš baltymų. Kadangi sportuodami peržengiate savo ribas, jūsų raumenys treniruočių metu patiria gana didelę įtampą. Tokiu atveju baltymų kokteilis ar batonėlis gali būti naudingas maisto papildas. Papildomi baltymai palaiko raumenų augimą arba juos apsaugo.

Amino rūgštys būtinos kiekvienai sporto šakai

Amino rūgštys yra svarbios jūsų raumenų statybinės medžiagos. Raumenims svarbiausios amino rūgštys yra visos L-amino rūgštys, t. y.:

  • L-leucinas, 
  • L-izoleucinas, 
  • L-valinas, 
  • L-fenilalaninas, 
  • L-triptofanas, 
  • L-metioninas, 
  • L-lizinas, 
  • L-treoninas,
  • L-tirozinas. 

Dauguma amino rūgščių yra miltelių pavidalu. Kad neprarastumėte energijos treniruotėse, visada turėtumėte patenkinti amino rūgščių poreikį. Kaip maisto papildą sportuojant, galite juos vartoti treniruočių metu. Tiesiog ištirpinkite šiek tiek miltelių savo gėrime ir skanaukite.

BCAA – kasdieniam ir varžybiniam sportui

BCAA pavadinimas iš pradžių skamba chemiškai ir keistai. Tačiau BCAA yra ne kas kita, kaip visas nepakeičiamų amino rūgščių paketas. Tai leucinas, izoleucinas ir valinas. Jūsų organizmas pats negali pasigaminti šių amino rūgščių, todėl jų reikia gauti su maistu. BCAA galite gauti miltelių arba kapsulių pavidalu. Sportuojant šis maisto papildas ypač tinka visų rūšių jėgos ir ištvermės sporto šakoms. Tačiau net jei kasdieniniame gyvenime daug mankštinatės, BCAA gali būti naudingas maisto papildas.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt