Skip to content
Home » Nuo ko priklauso skyrybų kaina?

Nuo ko priklauso skyrybų kaina?

Skyrybų kaina – vienas iš klausimų, kuris yra itin aktualus, besiskiriančioms poroms. Kiekvienos poros skyrybos yra skirtingos, nes skiriasi santuokos nutraukimo motyvai, aplinkybės ir kt. reikšmingi faktoriai, todėl atitinkamai skiriasi ir skyrybų kaina.

Santuokos nutraukimo būdas – vienas iš faktorių, lemiančių skyrybų kainą

Teisės aktuose numatyta, kad santuoka galima nutraukti trimis teisiniais pagrindais. Paprasčiausias bei dažniausiai sutinkamas santuokos nutraukimo būdas – santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių bendru sutarimu. Šis būdas, be kitą ko, yra ir pats greičiausiais. Atsižvelgiant į tai, kad nutraukiant santuoką šiuo pagrindu, sutuoktiniai, nusprendę pasukti skirtingais keliais, taikiai susitaria ir dėl santuokos iširimo priežasčių, ir dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, nėra sunku įvertinti ir skyrybų advokato skiriamą laiką konkrečiai bylai bei dokumentų parengimo kaštus. Šis būdas nutraukti santuoką, kalbant apie kainą, yra pats pigiausias.

Skyrybos yra sudėtingesnės, kai santuoką norima nutraukti vieno sutuoktinio prašymu, nes kitas sutuoktinis gali nesutikti, o ir teismas, įvertinęs objektyvias priežastis, gali netenkinti tokio prašymo. Atsižvelgiant į minėtas priežastis, nėra paprasta įvertinti, kiek gali trukti santuokos nutraukimo procesas, todėl ir skyrybų advokato paslaugos kainuoja brangiau.

Sudėtingiausias bei laiko ir finansine prasme brangiausias santuokos nutraukimo būdas – tai santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės. Toks ginčas yra nagrinėjamas teismo posėdžio metu ir, atsižvelgiant į daugybę objektyvių šalių ieškiniuose pateiktų aplinkybių, reikalauja ženkliai daugiau skyrybų advokato laiko. Be to sunku įvertinti, kiek gali užtrukti skyrybų procesas, kiek ir kokių procesinių dokumentų prireiks ir t. t., todėl kaina, savaime suprantama, yra aukštesnė.

Kitos aplinkybės, lemiančios skyrybų kainą

Be jau minėtų santuokos nutraukimo būdų, kurie daro įtaką skyrybų kainai, būtina paminėti ir kitas aplinkybes, kurių buvimas arba nebuvimas turi tiesioginę įtaką galutinei skyrybų kainai. Didesnės skyrybų kainos pagrįstai galite tikėtis tada, kai šeimoje auga nepilnamečiai vaikai, ir kai yra būtina nustatyti gyvenamąją vaikų vietą su vienu iš tėvų bei priteisti išlaikymą. Skyrybos bus brangesnės ir tada, kai bus poreikis padalinti sutuoktinių turtą, dėl kurio padalijimo besiskirianti pora nesusitaria taikiai. Skyrybų kaina taip pat priklauso ir nuo žyminio mokesčio dydžio bei nuo sutuoktinių gyvenamosios vietos: kai abu arba vienas sutuoktinis gyvena užsienio šalyje, gali atsirasti būtinybė versti procesinius dokumentus į kitas kalbas, todėl skyrybų procesas gali būti ne tik ilgesnis, bet ir brangesnis.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt