Skip to content
Home » Principai, kuriais vadovaujantis žiemą atrodysite stilingai ir jausitės patogiai

Principai, kuriais vadovaujantis žiemą atrodysite stilingai ir jausitės patogiai

Lauko temperatūra nukrenta iki nerimą keliančios ribos, todėl kiekvieną rytą stovite priešais savo drabužių spintą ir galvojate, ką apsirengti, kad būtų šilta, bet tuo pačiu ir patogu? Pasirinkimas tarp „gražus, bet plonas rūbas“ arba „storas, bet negražus“ niekada nėra lengvas. Prieš galutinai atsisakydamos komforto dėl estetinio vaizdo (arba atvirkščiai), perskaitykite šį straipsnį ir galbūt jame rasite išties naudingų patarimų, kaip atrodyti gražiai ir jaustis patogiai tuo pačiu metu.

Svarbiausia – sluoksniai

Raktas į šilumą ir komfortą žiemos metu yra sluoksniai arba kitaip žinomas svogūno principas, kuomet kelių sluoksnių pagalba sukuriate šilumą, o tuo pačiu ir komfortą. Sluoksnių principas puikiai apsaugo nuo šalčio. Tarp jų esantis oras veikia kaip izoliatorius, neleidžiantis prarasti kūno sukuriamos šilumos. Ne veltui alpinistai ar žygeiviai rengiasi svogūno principu. Tai ne tik praktiškas būdas apsirengti, bet ir patogus keliaujant, daug judant ir pan., kadangi per daug sušilus visada galima vieną sluoksnį lengvai nusiimti ir palaikyti optimalią kūno temperatūrą.

Kad sluoksnių principas atliktų savo funkciją, jis turi būti tinkamai sudarytas. Kaip sukurti tobulą aprangą itin šaltai žiemos dienai?

Šilti rūbai žiemai

Pirmam sluoksniui, kuris tiesiogiai liečiasi su jūsų kūnu, geriausiai tiks gerai prigludę rūbai – palaidinė ilgomis rankovėmis, marškinėliai ar kitas aptemptas drabužis. Kad marškinėliai ar palaidinės nesimatytų po viršutiniais sluoksniais, rinkitės tokį modelį, kuris būtų plonas ir su gilia iškirpte, kuri neišlys iš po kito drabužio. Tam tikslui idealiai tinka bodis ilgomis rankovėmis, nes puikiai priglunda prie kūno it antroji oda, be to, nesiglamžo po drabužiais ir neišsitraukia iš kelnių ar sijono atsisėdus ar pakėlus rankas aukštyn. Tai tobulas sprendimas visais atžvilgiais. 

Kad ir ką nuspręstumėte dėvėti kaip pirmąjį sluoksnį, būkite atsargios, kad neperkaistumėte. Drėgmė yra didžiausias komforto priešas. Galite dėvėti penkis pačius šilčiausius megztinius, bet jei prakaituosite ir nebus užtikrinta tinkama oro cirkuliacija, šilumos tikrai nepajusite, priešingai – tik diskomfortą ir šaltį.

Jei planuojate šaltą dieną praleisti aktyviai, kaip pirmą sluoksnį naudokite termo arba funkcinius apatinius drabužius. Tai stebuklingas sporto industrijos išradimas, pasitarnaujantis ne tik sportininkams žiemos treniruočių lauke metu, bet ir visiems aktyviai leidžiantiems laisvalaikį lauke. Toks drabužis apsaugos tiek nuo atšalimo, tiek nuo perkaitimo. Jis sugeria prakaito perteklių, susidarantį aktyvios veiklos metu, ir perneša jį į kitus drabužių sluoksnius. Dėl to ir oda, ir drabužiai išlieka sausi – komfortas garantuotas. 

Rinkdamiesi funkcinius apatinius drabužius atkreipkite dėmesį į etiketę, kurioje paprastai yra nurodoma sudėtis. Tokius drabužius rinkitės iš kvėpuojančių medžiagų: merino vilnos arba funkcinės sintetikos, tokios kaip poliamidas, poliesterio ir elastano mišinys. Tačiau venkite medvilnės, jei galite. Jos pluoštas greitai sugeria prakaitą, bet neperneša jo toliau. Paprastai tariant, drabužiai iš medvilnės sugeria drėgmę, tačiau jos neišgarina

Kiti sluoksniai nebėra tokie svarbūs, todėl juos tarpusavyje derinkite kaip jums patogu ir gražu. 

Viršutinis rūbas – koks jis?

Kitas svarbus sluoksnis – tai viršutinis drabužis. Labai svarbu tinkamai pasirinkti, kadangi nuo to priklausys, ar jausitės patogiai judant lauke. Madingos striukės moterims nebūtinai turi būti labai brangios ar iš naujausių kolekcijų. Kaip ir paltai turi savo neblėstančią klasiką, taip ir tarp striukų yra klasikinių modelių, kurie madingi visuomet. 
Jei norite laiko patikrinto gaminio – GEOX striukės moterims kaip tik jums. Tai komforto ir stilingumo derinys, kurio vardą žino kone kiekviena moteris. Pasirūpinkite savimi šią žiemą!