Skip to content
Home » Sunkvežimių tipai

Sunkvežimių tipai

Sunkvežimis – viena iš tų transporto priemonių, be kurios nebūtų galima atlikti daugybės įvairių logistinių sprendimų. Apie šias transporto priemones būtų galima kalbėti daug, tačiau vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia žinoti, yra sunkvežimių tipai. Tad aptarkime juos.

Maži sunkvežimiai

Mini sunkvežimiai arba tiesiog maži sunkvežimiai – tai tokie sunkvežimiai (komercinės transporto priemonės), kuriomis patogu gabenti nedidelius krovinius. Paprastai šios transporto priemonėmis yra pasirenkamos nedideliems atstumams. 

Lengvieji sunkvežimiai

Lengvaisiais sunkvežimiais yra vadinamos tokios transporto priemonės, kurios yra didesnės nei mini sunkvežimiai, tačiau mažesnės už vidutinius sunkvežimius. Lengvųjų sunkvežimių svoris negali viršyti 6350 kg. 

Vidutiniai sunkvežimiai

Šios transporto priemonės yra didesnės už vidutinius sunkvežimius, o jų svoris gali siekti nuo 635 kg iki 11793 kg. 

Sunkiasvoriai sunkvežimiai

Tai – sunkvežimiai, kurie sveria daugiau nei 11 793 kg. Šiam tipui priklauso auto cisternos, šiukšlių sunkvežimiai ir t.t. 

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad, jei planuojate vykdyti logistinę veiklą, tai sunkvežimio tipas yra vienas svarbiausių dalykų, kurį turite apgalvoti. Ypač atsakingai įvertinkite, kokią veiklą planuojate vykdyti (kokios rūšies bei kokio dydžio kroviniai bus gabenami) ir tik tuomet, įvertinkite, kokio tipo sunkvežimis geriausiai pateisintų jūsų lūkesčius. Taip pat įvertinkite ir veiklos apimtis – tai padės nuspręsti, kiek ir kokių sunkvežimių jums reikia. Na, ir, žinoma, jei veiklos apimtys bus ypač didelės, jums tikrai reikės ir žmonių, kurie dalintųsi darbo krūviu. Taigi, ieškokite kvalifikuotų bei patirties turinčių vairuotojų, kurie galėtų užtikrinti saugų bei efektyvų krovinių gabenimą.

Na, o, jeigu logistika yra viena jus labiausiai dominančių temų, tai būtinai užsukite į http://www.stop-acta.lt/kategorija/logistika/, čia rasite dar daugiau naudingos informacijos bei patarimų.