Skip to content
Home » Patarimai, kaip tinkamai išsirinkti kvepiančias žvakes

Patarimai, kaip tinkamai išsirinkti kvepiančias žvakes

Daugelis iš mūsų pastaruoju metu deginame daugiau žvakių nei bet kada anksčiau. Žvakės yra daugelio kultūrų tradicija, daugelio namų jaukumo samprata ir netgi prabanga įmantriais kvapais palepinti save ir kitus, tačiau ar jų deginimas turi realios naudos? Ar žvakės gali iš tikrųjų paveikti mūsų jausmus?

Moksliškai įrodyta, kad kvapiosios žvakės namams gali atlikti esminį vaidmenį fiziologiniam nuotaikos, streso, darbingumo ir bendros psichinės sveikatos poveikiui. Žvakių raminamąjį poveikį lemia tai, kaip smegenys apdoroja kvapus. Kvapiųjų žvakių kvapas stimuliuoja mūsų limbinę sistemą – smegenų dalį, kurioje saugome atmintį ir emocijas. Todėl tam tikri kvapiųjų žvakių skleidžiami kvapai gali vienaip ar kitaip paveikti mūsų emocijas ir nuotaiką.

Pastaruoju metu kvepiančios žvakės labai tinka dovanoms įvairiomis progomis, pradedant įkurtuvėmis ir baigiant šv. Kalėdomis. Tai puiki proga maloniai nustebinti dovanos gavėją.

Kvepiančių žvakių tipai

Populiariausi kvepiančių žvakių tipai yra visiškai mums įprastos cilindrinės žvakės arba pastaruoju metu sparčiai populiarėjančios kvepiančios žvakės stikliniuose indeliuose.

Taip pat skiriasi ir tokių žvakių paskirtis: vienos yra dekoratyvinės, kitos yra natūralios (neretai ir ekologiškos) ir savo skleidžiančiais kvapais gali pagerinti emocinę žmogaus būseną. Taip taip, nemeluojame. Tokie aromatai, kaip pelargonijos, levandos ir pipirmėtės, pasirodo, kad yra naudingi, gydant įvairius psichologinius ir fiziologinius sutrikimus.

Kvepiančių žvakių dydžiai ir dizainai labai įvairūs. Kuo žvakė didesnė, tuo, žinoma, ilgiau degs ir džiugins ne tik akis, bet ir mūsų uoslę. Plati spalvų amplitudė leis priderinti bet kokią kvepiančią žvakę prie bet kokio namuose vyraujančio interjero: jos gali būti juodos, baltos, raudonos, mėlynos ar net žalios.

O kvapų pasirinkimas… Begalinis. Svarbiausia nemaišyti skirtingų kvapų toje pačioje patalpoje ir viskas bus gerai. Skirtingi kvapai yra lengviau priderinami skirtinguose namų kambariuose. Pavyzdžiui, vonios kambariui puikiai tiks gaivūs kvapai, o miegamajam – raminantys ir švelnūs – ne per aštrūs, svetainėje galite pasirinkti kiek prabangesnius, galbūt šiek tiek salstelėjusius, bet ne per saldžius kvapus. Apskritai, venkite labai sodrių, ryškių, aitrių kvapų, nes ilgainiui jie pabos, gali tapti įkyrūs ir kitaip kelti nepatogumų.