Skip to content
Home » Roletai ir žaliuzės: kokios jų rūšys bei kaip nepainioti tarpusavyje?

Roletai ir žaliuzės: kokios jų rūšys bei kaip nepainioti tarpusavyje?

Užuolaidos atlieka neblogą dekoratyvinę funkciją, tačiau ne iki galo atlieka kitų funkcijų, kurių karštą vasarą iš jų norima. Kalbame apie tiesioginės saulės šviesos ribojimą priklausomai nuo aplinkybių ir šilumos kiekio ribojimą, kuris kaitrią vasaros dieną gali ženkliai padidinti patalpų temperatūrą.

Artėjant pavasariui apie šį sprendimą pradeda galvoti žmonės dar neturintys nei roletų, nei žaliuzių. Kuo šie du langų apdengimo būdai skiriasi? Kurį sprendimą geriausia pasirinkti?

Skirtumai tarp roletų ir žaliuzių

Roletai ir žaliuzės kartais painiojami tarpusavyje, tačiau verta atminti, kad tai labai skirtingi būdai – nors atlieka tas pačias funkcijas, skiriasi detalėmis. Roletai gaminami iš audinių, kuriuos galima suvynioti ir išvynioti naudojant virvelę, o žaliuzės – iš lentjuosčių, kurios gali būti pagamintos iš įvairių kietų medžiagų: aliuminio, medžio ar plastiko. Lenteles galima pasukti tokiu kampu, kad saulės spinduliai nepatektų į patalpą arba įleisti juos skirtingu intensyvumu, taip kaip norime mes.

Šie skirtingi sprendimai pasiteisina visiems, priklausomai nuo aplinkybių ir galimybių. Pavyzdžiui, roletus, kaip ir kai kurių tipų žaliuzes, galima nesunkiai nustatyti reikiamame aukštyje, kad jos uždengtų ne visą langą, o tik tą dalį, pro kurią į patalpas patenka kaitinanti saulė. Be to, medžiaginius roletus kur kas patogiau prižiūrėti, nes audinį galima nuimti ir skalbti, o žaliuzių lentjuostes reikia nuvalyti rankiniu būdu su šluoste ir tai daryti preciziškai, nepraleidžiant nei vienos lentjuostės. Kita vertus, yra ir tokių žaliuzių tipų kaip plisuotos žaliuzės, kurios pasižymi itin lengva jų priežiūra. Plisuotos žaliuzės internetu – itin greitas būdas išsirinkti sau tinkamas.

Gamybos medžiaga

Pagrindinis skirtumas tarp roletų ir žaliuzių yra žaliavos, iš kurių šie skirtingų langų dengimo būdai yra pagaminti. Roletai gaminami iš natūralių, sintetinių audinių ar jų mišinių, o žaliuzės yra gaminamos iš kietų medžiagų, tokių kaip aliuminis, įvairių rūšių mediena ar plastikas.

Vidinių roletų tipai

Populiariausios vidinės roletų rūšys yra romanetės, kasetiniai ritininiai roletai, diena-naktis roletai, laisvai kabantys roletai ir stogo ritininės roletai. Romanetės išsiskiria tuo, kad sulankstytos formuoja akordeoną, todėl yra nuolatinė lango puošmena, o ne tik, kai būna išskleistos. Kasetiniai roletai pasislepia specialioje lango spalvos kasetėje, todėl susukti jie beveik nesimato, o toks būdas saugo roletų tekstilę nuo dulkių ir kitų nešvarumų.

Diena-naktis roletų audinys suskirstytas į juosteles su didesniu ir mažesniu šviesos pralaidumu, kas leidžia beveik laisvai reguliuoti į patalpą patenkančios saulės šviesos kiekį bet kuriuo paros metu. 

Vidinių žaliuzių tipai

Vidinės žaliuzės gali būti skirstomos pagal naudojamą medžiagą ir lentjuosčių orientaciją (horizontaliai arba vertikaliai). Jei dėl lango vietos patalpa per greitai įkaista, geriausia rinktis medines žaliuzes, kurios atliks puikią šilumos izoliacijos funkciją. 

Lentjuosčių krypties pasirinkimas priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Populiariausias žaliuzių pasirinkimas šiais laikais yra horizontalios žaliuzės. Kiek anksčiau minėjome, kad jos gali būti pagamintos iš įvaičių medžiagų, todėl nesunkiai priderinsite prie vyraujančio interjero dizaino. Pasirinkimą galite pamatyti čia: https://roleta.lt/zaliuzes/horizontalios-zaliuzes/

Iškart po jų pagal populiarumą yra vertikalios žaliuzės – jų dėka dalį lango galėsite uždengti vertikaliai. Nebijokite, tai tikrai nėra tik ofisuose naudojamos žaliuzės. Šiais laikais, žmonės, turintys namuose tikrai plačius langus, naudoja būtent vertikalias žaliuzes.